Despre

Liga 2 - Casa Pariurilor

Liga a II-a este al doilea eșalon al fotbalului din România. Campionatul este format dintr-o singură serie cu 20 de echipe. La sfârșitul sezonului, primele două echipe promovează în Liga I, iar ultimele cinci locuri retrogradează în Liga a III-a. Ocupanta locului trei va juca un baraj tur-retur cu ocupanta locului 12 din Liga I. Din 20 octombrie 2017 Casa Pariurilor a devenit sponsor oficial al competiției, care și-a schimbat numele în Liga 2 Casa Pariurilor

Clasament

Liga 2 - Casa Pariurilor

PozClubMJVEIGPGDP
2CS Mioveni23109436221639
3Turris Oltul Turnu Magurele2211653625939
4FC Arges2310853425538
5Petrolul Ploiesti2310852320038
6FC Rapid23107632201337
7Metaloglobus Bucureşti2310762829737
Stiri

Ultimele stiri